Kurumsal

Hakkımızda

ANADOLU MİKRONİZE Türkiye'nin önde gelen Endüstriyel Mineral ve Maden üreticilerinden biridir. Dünyada En zengin ve yüksek saflıkta Kalsiyum Karbonat madeni yataklarının bulunduğu Niğde İlinde; 400.000 ton/yıl Mikronize kalsit, 200.000 ton/yıl granül kalsit üretmektedir. Mikronize tesisimiz 23.000 m²  kapalı ve 95.000 m²  açık alanda kuruludur. Niğde İlinde ki Maden Ocaklarımız ise toplamda 4500 dönüm ruhsat alanında olup yıllık 1.200.000 ton/yıl kırma-eleme kapasitesine sahiptir.

ANADOLU MİKRONİZE doğal rezervlerinde sahip olduğu kalsiyum karbonatı; madenden çıkarılmasından son kullanıcıya ulaşmasına kadar süreçte yüksek kalite ve sürdürülebilir hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Endüstriyel hammadde olması nedeniyle; seçkin müşterilerinin fayda/maliyet ve kalite beklentileri doğrultusunda satış öncesi ve satış sonrası hizmet vermekteyiz. Uluslararası çözüm ortaklarımız ile beraber geliştirdiğimiz, hammadde girişinden, paketlenmiş ürün çıkışına kadar Yüksek Teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarla tam Otomasyon sistemiyle üretim yapmaktayız. İnovasyon, dinamizm, süreklilik ve rekabetçilik Anadolu Mikronize’nin Türkiye ve yurtdışında istikrarlı bir şekilde büyümesine yardımcı olmuştur.

TSE, ISO 9001, ISO 14001 ile OHSAS 18001 kalite güvence ve yönetim sertifikalarını almış olan endüstriyel mineraller üreticisi olarak Anadolu Mikronize, yüksek seviyeli kalite kontrolün gerçekleştirilmesi ve dünyadaki çevreye bilinçli bir şekilde önem verilmesi ilkelerini esas almaktadır.

Vizyon

Vizyonumuz, ANDCARB markası altında en yüksek saflık ve beyazlık seviyelerinde üretmekte olduğumuz kalsiyum karbonat ürünlerini Türkiye ve Dünya’daki bütün sanayicilere sunmak ve bölge ekonomisine katkıda bulunmaktır.

  • Vizyon-Vision

İştiraklerimiz